O kempu

 Jak to všechno začalo

Je 10. září roku 2017 a v Plzni probíhá Mistrovství ČR družstev. Denisa Rosolová běží do cílové rovinky a za zády má všechny soupeřky. S přehledem si dobíhá pro prvenství, ale ví, že se jako profesionální atletka s tartanovou dráhou loučí. K hromadě medailí, mimo jiné i z mistrovství světa, a řadě zkušeností z olympiád, už další sportovní úspěch nepřidá.

Se svým partnerem, špičkovým českým desetibojařem, Adamem Sebastianem Helceletem, stojí před novou výzvou. Od útlého mládí oba zdokonalovali své fyzické a mentální schopností, které jim zaručovaly, a v případě Adama stále zaručují, postavení na mezinárodním atletickém výsluní. Denisa, která už ví, že zanedlouho bude vychovávat svého vlastního potomka, chce pracovat s dětmi a předávat jim to nejlepší.

                                                                 

Start Kempu vítězů

Denisa a Adam se setkávají s Matějem a Sannym, oba kluci jsou také aktivními rekreačními sportovci a pochází z Hradce Králové, kde už uspořádali několik zajímavých akcí a sportovních událostí. Své organizační schopnosti spojují se sportovními zkušenostmi Denisy a Adama a začíná se rodit první myšlenky Kempu vítězů. Všichni mají jeden obrovský cíl - změnit pohled dětí na pohyb, zdravou stravu a sportovního ducha. Ukázat jim, že atletika není jen to, co znají ze školních tělocviků, mnohdy se negativními zážitky.

Není na co čekat. Už po dvou měsících, co Denisa opustila závodní kolotoč, se začíná rýsovat první kemp. Adam patří k nejlepším desetibojařům v Česku, a přestože má dlouhou kariéru ještě před sebou, svojí přítelkyni v této snaze podporuje a dávají spolu dohromady koncept tréninků, který kombinuje prvky pohybu a her a nepřímo i vybízí děti k nejlepším výkonům.

Skromný začátek, ale s velkou vizí

V listopadu 2017 se na historicky prvním Kempu vítězů v Českém Brodě schází 8 účastníků, kteří absolvují víkend plný pohybu.

„Parádní začátek,“ říkají si. Myšlenky už směřují na léto. Díky skvělé spolupráci a zájmu měst Slaný, Čelákovice a Říčany jsou na prázdniny 2018 připraveny tři pětidenní příměstské kempy, které oslovily čtyřicítku dětí.         

                                              

Přelomový rok 2019

Nejlepší reklamou je osobní doporučení, a tak se v následujícím roce hlásí na tyto tři kempy více než 80 dětí ve věku od 6 do 15 let. To už začíná být velká výzva. Stoprocentní nárůst zájmu nás motivuje k dalším krokům. Náš tým rozšiřuje Jan Mühlfeit, který patří mezi elitního mentálního kouče, jenž spolupracuje s velkými jmény sportovního prostředí. Do harmonogramu kempu zařazujeme přednášku s názvem Odemykání dětského potenciálu, kterou vede právě Jan Mühlfeit a zveme na ní všechny rodiče a děti. Od té doby navštěvuje pan Mühlfeit náš Kemp vítězů pravidelně každý rok.

Ještě na podzim 2019 rozšiřujeme i náš stálý organizační tým. Na obzoru vidíme spolupráci a rozšíření do dalších měst, což už obnáší konstantní celoroční práci, na které se podílí 7 členů našeho týmu. Denisa s Adamem vytváří metodiku tréninků, doplněnou o výuku angličtiny a navštěvují v našich partnerských městech hodiny tělocviku, kde s dětmi besedují o jejich sportovní kariéře a dají jim možnost vyzkoušet si trénovat s olympioniky.

Ještě než vstoupíme do nové dekády, tak do naší mapy vedle Čelákovic, Říčan a Slaného zapisujeme Benátky nad Jizerou a Rudnou u Prahy.

Organizace roste

Špičkový trenérský tým, zdravé svačiny a obědy, propracovaná metodika a přátelský kolektiv. Kemp vítězů buduje dál své jméno i v roce 2020. Celý tým čeká celkem 5 prázdninových příměstských kempů. Kromě našich pravidelných účastníků vítáme další stovku nováčků a blížíme se k bezmála 200 dětem, které zjišťují, jak Kemp vítězů vypadá.

Denisa s Adamem, už jako manžele Helceletovi, zvou další velká sportovní jména, která v rámci návštěv přijíždějí na naše kempy a trénují s dětmi. Malí vítězové, tak jak přezdíváme všem dětem na kempu, se mohou pyšnit, že si mohli zatrénovat se jmény jako Radek Juška (vicemistr Evropy ve skoku dalekém), Ladislav Prášil (medailista z MS ve vrhu koulí), Petr Frydrych (reprezentační oštěpař), dále pak z neatletického prostředí Filip Macek (Smíšená bojová umění - MMA), Kristýna Pálešová (olympijská reprezentantka v gymnastice).

                                

Jak přímo takový Kemp probíhá?

Poté, co přihlásíte své dítě na Kemp vítězů, přijde vám potvrzovací e-mail s dalšími informacemi a pokyny k platbě. Do 14 dnů od registrace je potřeba platbu uhradit a v tu chvíli se už můžete vy a vaše dítě těšit na letní prázdniny. V případě, že byste měli dotazy nebo požadavky, které se často týkají speciální stravy pro alergiky, či cokoliv jiného, jsme tu pro vás ihned k dispozici. Stačí napsat na náš informační e-mail nebo zavolat na číslo. Oba kontakty budete mít ve svém potvrzení o přihlášení. Několik dní, před samotným začátkem kempu vám ještě jednou zašleme e-mail s konkrétními informacemi, včetně přesných časů, místa a průběhu.

Tradiční začátek každého kempu je v pondělí ráno, kdy se všichni seznámíte s šéftrenérkou Denisou nebo vedoucím kempu. Podle počasí je to buď přímo venku na atletickém hřišti, nebo v případě deště v tělocvičně. Každopádně my se snažíme trávit co nejvíce času venku.

                                     

V rámci celého dne myslíme na sport, zábavu, vzdělání, odpočinek a kvalitní stravu

Začínáme tedy každý den rozehřátím, po kterém následuje trénink ve skupinách podle věku a výkonnosti. Vaše děti budou v rukou zkušených trenérů a trenérek, mezi něž se řadí i úspěšní sportovci. A nechybí nám ani anglicky mluvící Reinis Kregers, lotyšský desetibojař, který vede celý trénink pro starší děti v angličtině. Bát se určitě nemusíte - děti se naučí nová slovíčka a pokud by měly problém porozumět, tak jim kolegové trenéři pomůžou. Po dopoledním tréninku je čas na oběd. Dbáme na to, aby bylo jídlo pro děti dobře stravitelné, výživné, ale zároveň jim chutnalo a nebyly hladové. Čas po obědě patří klidu, odpočinku a taky angličtině, kterou zábavnou formou procvičujeme.

Po dostatečném odpočinku jdeme společně na další fázi tréninku, který už ale není příliš náročný a zapojujeme soutěžní prvky. V odpolední fázi také věnujeme čas celokempové hře, která děti doprovází celý týden a vrcholí poslední den v pátek.

Nicméně je nutno podotknout, že nudná rutina je něco, co nás opravdu nebaví. A proto každý den na kempu je něčím zpestřený. Psát bychom o tom mohli ještě dlouho, ale osobnímu zážitku se nevyrovná. Našim cílem je, aby děti alespoň na týden odložily mobilní telefony a počítače, zamilovaly se do sportu a každý večer se těšily na ráno, kdy se zase sejdou na stadionu s novými kamarády, našimi trenéry a sportovci.