O kempu

Jak to všechno začalo

Příběh Kempu vítězů se začal psát 10. září 2017 v Plzni na Mistrovství ČR družstev. Denisa Rosolová závodila ve svém posledním závodě jako profesionální atletka a s přehledem si doběhla pro prvenství. S bohatou sbírkou medailí a zkušenostmi z olympiád věděla, že je čas na novou kapitolu v jejím životě.

Společně s Adamem Sebastianem Helceletem, špičkovým českým desetibojařem, se rozhodli předat své bohaté zkušenosti mladé generaci. Oba od mládí zdokonalovali své fyzické a mentální schopnosti, a nyní chtěli své znalosti a vášeň pro sport předat dále.                             

Start Kempu vítězů

Denisa a Adam se spojili s Matějem a Sannym, dvěma aktivními rekreačními sportovci z Hradce Králové, kteří měli zkušenosti s organizací sportovních akcí. Tento tým spojil své síly, aby změnil pohled dětí na pohyb, zdravou stravu a sportovního ducha. Chtěli ukázat, že atletika může být zábavná a obohacující.
Již krátce po Denisině posledním závodě se rýsovaly první myšlenky Kempu vítězů. Adam, stále aktivní vrcholový sportovec, podporoval Denisu v jejím úsilí a společně vytvořili koncept tréninků, který kombinoval prvky pohybu a her.

Skromný začátek, ale s velkou vizí

První Kemp vítězů se konal v listopadu 2017 v Českém Brodě s účastí 8 dětí. Od té doby se kemp rozrostl a v roce 2018 proběhly tři pětidenní příměstské kempy v různých městech, které oslovily čtyřicítku dětí.      

                                              

Přelomový rok 2019

V roce 2019 se počet účastníků více než zdvojnásobil a Kemp vítězů navštívilo přes 80 dětí. K týmu se přidal i Jan Mühlfeit, elitní mentální kouč, a kemp začal nabízet přednášky o odemykání dětského potenciálu. Denisou a Adamem byl rozšířen i stálý organizační tým a kemp se rozšířil do dalších měst.

Organizace roste

Kemp vítězů pokračoval ve svém rozvoji i v roce 2020. Přibylo nových míst, vylepšila se metodika tréninků a kemp se zaměřil na poskytování kvalitního jídla a vzdělávání. Celý tým pracoval na tom, aby každý kemp byl jedinečný a plný zábavy, sportu a vzdělávání.

                                

Jak přímo takový Kemp probíhá?

Kemp začíná v pondělí ráno, kdy se děti seznámí s týmem trenérů. Program je plný sportovních aktivit, vzdělávacích bloků, odpočinku a zábavy. Děti jsou v péči zkušených trenérů a mají možnost setkat se i s úspěšnými sportovci. Kemp klade důraz na zábavnou formu výuky a podporuje děti v odložení mobilních telefonů a počítačů, aby si užily skutečné zážitky a sportovní aktivity.

                                     

V rámci celého dne myslíme na sport, zábavu, vzdělání, odpočinek a kvalitní stravu

Začínáme tedy každý den rozehřátím, po kterém následuje trénink ve skupinách podle věku a výkonnosti. Vaše děti budou v rukou zkušených trenérů a trenérek, mezi něž se řadí i úspěšní sportovci. Po dopoledním tréninku je čas na oběd. Dbáme na to, aby bylo jídlo pro děti dobře stravitelné, výživné, ale zároveň jim chutnalo a nebyly hladové. Čas po obědě patří klidu, odpočinku a taky angličtině, kterou zábavnou formou procvičujeme.

Po dostatečném odpočinku jdeme společně na další fázi tréninku, který už ale není příliš náročný a zapojujeme soutěžní prvky. V odpolední fázi také věnujeme čas celokempové hře, která děti doprovází celý týden a vrcholí poslední den v pátek.

Nicméně je nutno podotknout, že nudná rutina je něco, co nás opravdu nebaví. A proto každý den na kempu je něčím zpestřený. Psát bychom o tom mohli ještě dlouho, ale osobnímu zážitku se nevyrovná. Našim cílem je, aby děti alespoň na týden odložily mobilní telefony a počítače, zamilovaly se do sportu a každý večer se těšily na ráno, kdy se zase sejdou na stadionu s novými kamarády, našimi trenéry a sportovci.