Profil patrona

Denisa Helceletová (Rosolová)

Denisa byla nadanou atletkou už od svého mládí, a tak začala sbírat medaile hned z kraje své atletické kariéry. V roce 2003 našla pouze jednu přemožitelku na MS juniorů ve skoku dalekém, a tak si odvážela svou první stříbrnou placku z velké akce, přičemž další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. O rok později v italském Grossetu už brala zlato na juniorském mistrovství světa ve stejné disciplíně. Po mnoha výhrách na domácích šampionátech a účasti na OH se Denisa blýskla ve štafetě 4x400m, když byla členkou kvarteta, které přivezlo z HMS v Dauhá stříbrnou medaili. O rok později už zvládla ovládnout závod na 400m v Paříží a stát se tak halovou mistryní Evropy.

Aby toho nebylo málo, v roce 2012 se Denisa rozhodla přidat na hladkou čtyřstovku překážky, ale ani to ji nedělalo problém. Hned při první příležitosti na mistrovství Evropy v Helsinkách si vybojovala stříbrnou medaili, ke které přidala bronz ze štafety 4x400m a účast na Olympijských hrách. O rok později braly holky se štafetou 4x400m na HME další bronz. Během své celé kariéry zvládla posbírat 35 medaili z národních šampionátů a svoji kariéru ukončila oznámením, že se svým partnerem Adamem Sebastianem Helceletem čeká miminko.

Denisa ale na svou sportovní kariéru nezanevřela, a tak se vždy z radostí zapojí do aktivit na  Kempech a probouzí tak v dětech lásku k pohybu a sportu. Její zkušenosti a vědomosti aplikuje při každém tréninku a neostýchá se pilovat techniku s dětmi či poměřovat síly při běžeckých cvičení. No jen se přesvědčte sami, nejednou byla vyzvána od našich malých vítězů!

(foto: Eduard Erben a Jan Kucharčík)