Profil patrona

Nikol Kučerová

Původně byla reprezentantkou v alpském lyžování, ale od roku 2009 se věnuje skikrosu, v němž již byla šestá na mistrovství světa či třetí v závodě SP. Když byla na olympijských hrách, tak nejlépe skončila na 14. místě, což se stalo na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Díky jejímu prvnímu většímu úspěchu na Světovém poháru, kdy se dostala na stupínky vítězů a dostala se tak svým výkonem na krásné třetí místo, si vysloužila ocenění Nováček roku. Pomalu její nejlepší umístění bylo v roce 2015 na mistrovství světa v akrobatickém lyžování v rakouském Kreischbergu, kde se umístila na 6. místě. Nikol je stále aktivní sportovkyně.

Ona sama se na své závody připravuje pomocí atletiky, cvičení, což je pro děti skvělá příležitost získání zkušeností od profesionálního sportovce, který se sice nevěnuje atletice profesionálně, ale používá ji jako aktivní trénink na své závody. Už jen kvůli všemu, co jsme zde zmínili si myslíme, že budou děti rády za získání zkušeností od Nikol.